Return Idlers
| Weight | 38.1 lbs |
|---|---|
| Part Number | C6-R-42 |
| Roller Diameter | 6 |
| Belt Width | 42 |
| CEMA Class | C |
| A | 45-1/4 |
| B | 45-5/8 |
| C | 46-1/2 |
| Weight | 42.8 lbs |
|---|---|
| Part Number | C6-R-48 |
| Roller Diameter | 6 |
| Belt Width | 48 |
| CEMA Class | C |
| A | 51-1/4 |
| B | 51-5/8 |
| C | 52-1/2 |
| Weight | 47.5 lbs |
|---|---|
| Part Number | C6-R-54 |
| Roller Diameter | 6 |
| Belt Width | 54 |
| CEMA Class | C |
| A | 57-1/4 |
| B | 57-5/8 |
| C | 58-1/2 |